ЗВЕРНЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА / ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ КОМПАНIЇ АЛКАЛОIД АД СКОП’Є

В усьому світі 2017 рік відзначився різноманітною напруженістю, щo створюватиме нові виклики в геополітичних потоках і може мати свій вплив на світову економіку. Наша країна, після двох років політичної кризи та стагнації, отримала новий уряд, який створив нові потенціали і надав позитивні імпульси для економіки, що, як ми сподіваємось, буде відображено у позитивних результатах суб'єктів господарювання у наступному періоді.

Мене дуже радує обнадійливий факт того, що в регіоні Західних Балкан, на ринку близько 24 мільйонів чоловік (в тому числі Македонія), існує цілий ряд ініціатив щодо забезпечення регіонального розвитку за рахунок інвестицій в інфраструктуру, транспорт, енергетику, цифрові технології, в області брендингу, збільшення мобільності виробів, послуг та робочої сили, в освіту у відповідності з потребами ринку праці тощо. Тому, АЛКАЛОIД і надалі буде продовжувати брати участь в різних ініціативах, таких як Iінвестиційний форум шести палат країн Західних Балкан, Самiт 100 – зустрічі на вищому рівні бізнес-лідерів, і аналогічних зустрічей, які спрямовані на забезпечення ефективного розміщення продукції АЛКАЛОIД і сприяють просуванню наших продуктів та послуг на зовнішніх ринках.

РЕЗУЛЬТАТИ

Незважаючи на всі об'єктивні та суб'єктивні виклики, Компанії вдалося досягти позитивних фінансових результатів у своїй діяльності, приклавши надзвичайних зусиль та запобіжних заходiв в повсякденній роботі. Загальний зведений обсяг продажів склав 9.094.716.094,00 МКД, що становить зростання на 10%. Наш консолідований чистий прибуток склав 809.277.171,00 МКД, що означає збільшення показника на 11% порівняно з 2016 роком.

85% загальних (консолідованих) продажів відносяться до сегменту фармацевтичних препаратів, 9% до косметики, 3% до препаратів рослинного походження та 3% до хімії.

З загального обсягу консолідованих продажів, 38% становить реалізація на внутрішньому ринку і 62% на зарубіжних ринках. З них 33% було реалізовано на ринках Південно-Східної Європи, 20% - у Західній Європі, 7% в Росії та СНД та 2% на інших ринках. У 2017 році досягнуто зростання експортних продажів на 13%.

Протягом 2017 року Компанія відкрила 131 нове робоче місце, тож 31 грудня 2017 року кількість співробітників АЛКАЛОIД АД СКОП’Є становила 1 856 осіб.

КОТИРУВАННЯ НА БIРЖI

За даними Македонської фондової біржі, акції компанії АЛКАЛОIД АД СКОП’Є протягом 2017 р. були одними з найбільш ліквідних акцій, якими частіше за все торгували. АЛКАЛОIД АД СКОП’Є, як одна з провідних компаній на македонськiй фондовій біржі, брала участь в регулярних операціях фондової біржі в розмірі 376.193.552,00 MKД, що становить 14% від загального обороту зареєстрованого на першому офіційному ринку фондової біржі в 2017 році. Ціна акцій компанії коливалася від 5.351,00 до 7.615,00 МКД, що в середньому становить 6.340,47 МКД, або зростання на 20,51% від середньої ціни однієї акції по відношенню до 2016 року. Дохід від дивідендів у компанії АЛКАЛОIД АД становить 3,34%, що є значно кращою інвестицією, ніж банківські заощадження.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ

2017 рік ознаменувався тенденцією розширення дозволів на розміщення на ринку лiкiв та запуску нових проектів. Ми реалізували близько 50 проектів з ліцензування на зовнішніх ринках з майже 40 партнерами по всьому світу. Ми отримали 132 дозволи на продаж для більш, ніж 200 фармацевтичних виробів та медичних приладiв. Завдяки нашій Службі дiлового фармацевтичного розвитку ми заробили 650,000 євро, продаючи ліцензії на нашу продукцію відомим компаніям, а також уклали перші контракти на трьох нових ринках: Канади, Монголії та Швейцарії.

ІНВЕСТИЦІЇ

У 2017 році загальний обсяг інвестицій Компанії склав 861.420.437,00 МКД. Поточна інвестиційна діяльність відповідно до плану капітальних вкладень включає: закупівлю двох нових упаковочних машин для блістер-упаковки; нова машина для виробництва твердих желатинових капсул; нове обладнання для сушіння вологих гранул у відділ виробництва антибіотиків ПЦ Фармацевтика, а також новий гомогенізатор в косметичному сегментi. Нові виробничі потужності, які почали роботу і простягаються на площі 1000 м², є інвестицією на суму понад 2,5 млн євро. Це три інвестиційні проекти: Об'єкти для виробництва напівтвердих фармацевтичних форм, Центральна зважувальна 2 і Відділ упаковки твердих фармацевтичних форм – всi вони реалізовані відповідно до стандартів належної виробничої практики.

У 2017 році ми інтенсивно працювали над декількома проектами в області інформаційних технологій, серед яких:

  • Alka T & T проект для серіалізації, спрямований на розміщення нашої продукції на ринках ЄС;
  • Проект Alka CDC (інтегроване рішення для лабораторних інструментів);
  • Проект Alka City щодо заміни та вдосконалення ІТ-структури компанії;
  • Проект Alka MOS для ремонту та технічного обслуговування та інші проекти.

КОРПОРАТИВНА СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Діяльність у сфері соціальної відповідальності в якості однієї з головних особливостей Компанії і першочергове завдання в оперативному порядку денному, як і раніше була продовжена отримуючи новий сильний імпульс протягом всього 2017 року. Вже всьоме співробітники Компанії, під егідою Фонду «Трайче Мукаетов» об’єдналися на благодійний захід i зібрали більше одного мільйона MKД, які були пожертвувані для оснащення двох секцій Дитячої клініки клінічного центру «Мати Тереза» в мiстi Скоп'є.

Дев'ятий рік поспіль Фонд «Трайче Мукаетов» надає стипендії талановитим студентам медицини і фармації в Державному університеті «Св. Кирило і Мефодій ". З 418 одержувачів стипендій (212 студенти факультету фармації і 206 студентів-медиків) 177 активних одержувачів стипендій, а 61 з цих випускників вже почали свою кар'єру в АЛКАЛОIД.

ПЕРСПЕКТИВИ

Два роки тому шаховий клуб "Алкалоiд" став чемпіоном Європи. У 2017 році клуб виграв титул віце-чемпіона Європи. Спорт як інститут і як універсальне явище, присутнє в кожному сучасному суспільстві, і ми, як соціально-відповідальна компанія, докладемо всіх зусиль для підтримки систем людських цінностей. У спорті успіх, як правило, пояснюється винятковими талантами, дисципліною, майстерністю управління та надзвичайно важкою і відданою роботою. Те саме стосується бізнесу. У спорті, як і в бізнесі, є перемоги та поразки. Метод навчання шляхом визнання помилок і через поновлення є відповідним у роботі, тому що наша наполегливість прокладає шлях до успіху.

Ми зуміли зберегти тенденцію зростання Компанії протягом останніх одинадцяти років. Я щиро сподіваюсь і бажаю, щоб ця тенденція продовжувалась і в майбутньому. Ми повинні протистояти всім викликам у підтримці та на основі нашого лідерства, наших знань, прагнення до інновацій, досвіду, професійної чесності та довіри, тому що через самовідданість і через кропітку спільну роботу зможемо досягти результатів, якими будемо пишатися. У дусі гасла Компанії «Здоров'я понад усе», ми повинні підтвердити сприйняття АЛКАЛОIД як потужної компанії, готової відповісти на будь-які нові виклики і завдання.

Zhivko Mukaetov
CEO/MB President